BMW, yeni 3 Serisi’ni ve Audi kapsamlı bir makyajdan geçirdiği A4’ü tanıtmışken, Mercedes de C-Serisi’ni taze ve rekabete hazır hale getirmek istiyor.

Mercedes, yeni modeli üzerinde çalışmaya devam ederken Motor1 ekibi de, şimdiye dek test esnasında pek çok kez casus kameralara yakalanan sedanın piyasaya sürüldüğünde nasıl görüneceğini sizler için hayal etmeye çalıştı.

A-Serisi ve CLA gibi en yeni Mercedes sedanlarından ilham alan dijital tasarım çalışması, C-Serisi’ni yeni bir ön yüzle ve son CLS’de görülen keskin farlarla resmediyor. Seride altında iki sedan modeli daha bulunan yeni C-Serisi’nin herhangi bir çatışma olmasını önlemek adına boyut anlamında biraz daha büyütüleceği tahmin ediliyor.
Boyutta büyüme daha fazla ağırlık anlamına geliyor olsa da, bu ekstra yük MRA2 platformuna geçişle birlikte telafi edilecek. Sonuç olarak yeni C-Serisi, W205 ile hemen hemen aynı ağırlıkta, hatta belki de birkaç kilo daha hafif olacak. Ayrıca iddialara göre otomobilin sürtünme katsayısı geliştirilek 0.26 oranına düşürülecek.

Yeni C-Serisi’nin iç mekanda ise her zamankinden daha fazla teknoloji sunması bekleniyor. Dijital konsolun daha fazla seçenek bulundurması ve sürücü asistanı teknolojilerinin sayısının artması gibi gelişmeler gözlenebilir.


Mercedes C-Serisi’nin motor yelpazesi şu an için gizemini koruyor ancak daha önce kameralarımıza takılan casus fotoğraflar (yukarıdaki galeri), otomobilin bir hibrit versiyonunun planlandığını gözler önüne seriyordu. 13.5 kwh’lik batarya paketine sahip olması beklenen aracın, elektrik gücüyle 50 kilometre menzil sağlayacağı tahmin ediliyor.

Yeni Mercedes-Benz C-Serisi’nin 2020 yılında tanıtılması ve 2021 model olarak satışa sunulması bekleniyor. Elektrikli versiyonun ise standart modelden sonra gelme ihtimali oldukça yüksek.